prober

با 50 میلیون تومان سرمایه چه کسب و کاری در حوزه IT راه بیندازیم؟

سلام به تمامی متخصصین عزیز ITPRO. با حدود 50 میلیون تومان سرمایه چه کسب و کاری در زمینه IT برای راه اندازی پیشنهاد می کنید؟ مثلا شرکت خاصی، اموزشگاه و یا ... ؟

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
utopia777

کسب و کاری که خودتون علاقه و عشق دارین بهش، نه چیزی که بقیه میگن یا پیشنهاد میکنن! توصیه میکنم فیلم Intern رو هم ببینید

prober

ممنون دوست عزیز صد البته همین کار رو خواهم کرد ولی دوست داشتم ایده های کسب و کاری که به ذهن بقیه میرسه رو بدونم بعد از بین اونها و ایده های خودم یکی رو که بیشتر دوست دارم انتخاب کنم.

این فیلمی که گفتید رو چه جوری میتونم گیر بیارم؟

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation

دلالي قطعات شبكه اونم در سطح خيلي خرد،،،نه شركت ميشه باهاش راه انداخت و كافينتم نميصرفه اين روزا ميتوني domain host vpn reseller بشي البته بهترين پيشنهاد اينه كه بري يه ماشين ٣٠ تومني بخري بري آژانس در كنارشم نسبت به علاقه كار كامپيوترت كار كني و دانشتو بالا ببري،،بازم يه گزينه ديگه اگر علم و زبانت خوبه واسه مهاجرتم ميتوني اقدام كني راه اندازي cms تبليغاتي هم ايده خوبيه و ميشه بري با فروشگاه ها و شركتا قرارداد ببندي ماهيانه يه مبلغ كوچيك بگيري و تبليغاتشونو در سايت خودت بزاري كم كم ميشي ديوار با در آمود چند صد ميليوني

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
hashemzadeh.nj

سلام به نظر من :

در حال حاضر داخل کشور با ۵۰ میلیون تومان در حوزه آی تی ، راه سرمایه گزاری خوبی وجود نداره ، مگر اینکه ایده یا اختراع خوبی داشته باشید .

Network BND

سلام داداش این پول دستم میرسید میرفت یه نیسان یا مزدا یا وانت و یا حداقل ش پراید وانت میگرفتم میرفتم توی بازار و یا میدان بار و از این روش کار برا خودم درست میکردم و توی زمینه آی تی هرچی بلدمو خوندم میذاشتم کنار.

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
prober

مثل اینکه بعضی دوستان دوست دارن در باب مزاح فقط صحبت کنند این پول یا از نظر شما کمه یا زیاد اما سرمایه من اینه و دوست دارم حوزه کاری فناوری اطلاعات باشه و از دوستانی که پیشنهاد واقعی بدن ممنون میشم.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
prober

درجواب جناب hashemzadeh هم باید بگم که الان با هیچی پول اولیه دارن کاسبی راه میندازن توی حوزه آی تی بعد شما میگی با 50 تومان نمیشه. پس بهتره در جریان باشید که میشه

hashemzadeh.nj

ممنون از اطلاع رسانیتون

قصد من ایجاد نا امیدی نبود ، انشالله که بشه

prober

ناامیدی ! هرگز حتی اگه نزدیک ترین فرد زندگیم بهم بگه نمیشه من یه راهی واسش پیدا می کنم

حسین احمدی

خیلی تعجب کردم پست های بعضی از دوستان رو خوندم، یک متخصص IT به شخص دیگه پیشنهاد میکنه وانت بخره و تو میدون تره بار، بار جابجا کنه، ما داخل وب سایت ITPRO راهکار باید ارائه بدیم، نه با صحبت های اینچنینی باعث دلسردی دیگران بشیم.

شاید براتون جالب بشه، اما ما وب سایت ITPRO رو بدون حتی یک ریال سرمایه اولیه شروع کردیم، حالا شما که سرمایه اولیه دارید و 50 میلیون تومان هم میتونه خیلی در ابتدای راه کمکتون باشه. به نظرم اول از همه به علایق خودتون نگاه کنید، ببینید تو چه زمینه ای بیشترین علاقه رو دارید، البته با شهری که داخلش زندگی می کنید هم توجه کنید، با 50 میلیون تومان سرمایه اولیه به نظرم می تونید به موارد زیر فکر کنید:

1. راه اندازی COD که مربوط به خدمات ارسال محصولات فروشگاه ها به صورت پستی هست. لازمش اینه که شما یه سیستم COD بنویسید و بعد با پست و فروشگاه ها برای اینکار وارد مذاکره بشید. اگر پیشنهادات خوبی ارائه بدید فروشگاه ها به سمتتون میان.
  2. راه اندازی درگاه پرداخت واسط اینترنتی که با اتفاقاتی که اخیر افتاده ریسک بالایی داره، اما همین الان یکی از دوستان درگاه واسط راه اندازی کرده و داره فعالیت می کنه. فقط باید نظارت شدیدی روی مشتری هاتون داشته باشید.
  3. راه اندازی یک شرکت طراحی وب سایت، البته به نظرم در ابتدا کمی باید فرصت بزارید و یک CMS اختصاصی راه اندازی کنید تا با سرعت بیشتری مشتری هاتون به وب سایتشون برسند.

اما اگر قصد دارید یک استارتاپ راه اندازی کنید موضوع فرق میکنه، به نظرم بهتره ابتدا کمی در مورد تواناهایی های تخصصیتون صحبت کنید و اینکه بیشتر تو چه زمینه دوست دارید فعالیت کنید تا بیشتر بشه کمک کرد، منظورم از زمینه های مختلف:

1. خدمات مدیریت شهری
  2. فناوری اطلاعات
  3. موسیقی، فرهنگ، هنر
  4. تبلیغات و بازاریابی
  5. خدمات مالی و بانکی

البته مواردی که گفتم یه جورایی در هر صورت با بحث فناوری در ارتباط هستن، رو این موارد یکم فکر کنید تا بهتر بتونیم به نتیجه گیری کلی برسیم.

کانال تلگرام: https://t.me/TOSINSOAhmadi
prober

ممنونم جناب مهندس احمدی که بحث من رو جدی گرفتید و صبورانه پاسخ دادید. روی مواردی که ذکر کردید حتما فکر می کنم و اگه سوالی داشتم مطرح می کنم.

بازهم منتظر ایده ها و پیشنهادهای شما ITPROای های عزیز هستم. و اگه در مورد محدودیت ها و یا فرصت های استان ما (خراسان جنوبی) هم شناختی دارید که میتونه روی پیشنهاد شما تاثیر بگذاره ممنون میشم.

motahhari

میتونید تو یک ناحیه جغرافیایی خاص برخی نیازهای مشتریان رو برآورد کنید. مثلا یکی رو شنیدم تو یک استان متوسط، کلا سیستم صندوق فروشگاهی نوشت و پک کامل رو با شبکه و دوربین و خود کامپیوتر و ... میفروشه. چیزی که تو تهران زیاد پیدا میشه و نمیشه رقابت کرد ولی تو یک استان هیچکس سراغش نرفته بود. درآمد خیلی خوبی هم داشت.

محمد نصیری

یه نکته ای رو اضافه می کنم که با 50 میلیون تومن میشه خیلی خیلی خیلی کار کرد و به نظرم بودجه واقعا خوبیه ، هر کسی به هر بودجه ای کم یا زیاد فکر می کنه این مسئولش خودش هست که چجوری فکر می کنه ، من شخصی رو میشناسم که با بودجه کمکی ماهیانه 100 هزار تومن کارآفرینی راه اندازی کرده و الان داره چند تا خانواده رو نون میده ، هر چند در حوزه IT نیست اما به هر حال شدنی هست ، شما اگر میخاین دنبال ایده بگردید برای اینکه روش سرمایه گذاری کنید عجله نکنید ، اول سعی کنید بگردید ببینید نیاز جامعه فناوری اطلاعات توی چه حوزه هایی هست ، توی چه حوزه هایی ضعف وجود داره و اگر شما یه کاری کنید که این نیاز برآورده بشه چه کارهایی می تونید بکنید ، ایجاد یک کسب و کار در وهله اول برآورد کردن نیاز هست ، زمان بگذارید اینقدر این دنیا نیازمند هست در همه حوزه ها و ایده های بسیار جالبی رو میشه ازشون درآورد ... پیروز باشید

توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....
prober

ممنونم جناب مهندس نصیری .عجله ام به خاطر اینه که می ترسم الکی ذره ذره خرج بشه و یا به مرور بی ارزش تر بشه . خیلی دوست دارم کارآفرینی کنم حتی اگه شده فقط سرمایه گذار باشم

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....